|
Ok teraz spróbuję przedstawić jak to może wyglądać z derbami jeśli uda nam się awansować:
Wiemy, że Cracovia na pewno zajmie miejsce 4-7. My natomiast w przypadku remisu możemy zająć tylko miejsce 8(oczywiscie niżej też ale to nie ważne), a w przypadku zwycięstwa tylko miejsca od 4-7. A więc:
Miejsce 8 pozwoli nam grać derby u siebie tylko w przypadku 5 miejsca Cracovii. Aby tak się stało to:
Zaglebie - Wisla- x
Lech-Jaga - 2
Piast-Korona - 1x
Legia-Pogoń - x2
Cracovia - Lechia - x(jeśli Pogoń wygra), x2(jeśli Pogoń zremisuje).
Miejsce 7 to derby na 100 procent przy Kałuży gdyż 7 gra u siebie z 1,3,8 a tych miejsc Cracovia już nie zajmie. Zajmiemy 7 gdy:
Zaglebie - Wisła - 2
Lech - Jagiellonia - obojętne bo przy naszym zwycięstwie i braku porażki Cracovii wyprzedzimy wyłącznie jedna z tych drużyn.
Legia - Pogoń - 2
Cracovia - Lechia - 1x
Miejsce 6 to derby u nas tylko w przypadku zajęcia 7 miejsca przez Cracovię. Aby tak było to:
Zaglebie - Wisła - 2
Legia - Pogoń - 2
Lech - Jagiellonia - 1 lub 2
Cracovia - Lechia - 2
Miejsce 5 to derby na 100 procent u nas gdyż 5 gra u siebie z 4,6,7 a więc tylko te miejsca które Cracovia będzie mogła w tym wypadku zająć. Abysmy zajęli 5 miejsce to:
Zaglebie - Wisła - 2
Cracovia - Lechia - 2
Legia - Pogoń - 1x
Lech - Jaga - 1 lub 2
Miejsce 4 to derby na 100 procent u siebie bo wtedy gramy na R22 z 1,5,6,7 a nie ma tekiego wariantu żebyśmy my byli 4 a Cracovia 5. Wariant przy którym zajmujemy 4 pozycje jest tylko jeden i wtedy sąsiadka kończy na 6 miejscu:
Zaglebie - Wisła - 2
Cracovia - Lechia - 2
Legia - Pogoń - 1x
Lech - Jaga - X
To by było na tyle. Wydaje mi się, że rozpiska jest właściwa i bez złych wyliczeń, jeśli coś się nie zgadza to proszę o wskazanie. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że przy naszym awansie derby zostaną rozegrane w Kauflandzie, gdyż w każdym rozpisanym wariancie musi się sporo dobrego dla nas ułożyć abyśmy grali u siebie.
PS. Legia zakończy rundę zasadnicza na 2 miejscu. Abyśmy z nią grali u siebie to musimy zająć 6 lub 8 miejsce. 4,5,7 to gramy w Warszawie.
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 08.04.2019 o godz. 08:04.
|