Cytat:
|
To samo z racami - owszem, w odpowiedzialnych rękach, przy odpowiedzialnej organizacji to nie jest niebezpieczne. Jednak trzeba brać pod uwagę, że raz na jakiś czas Seba z Adrianem stwierdza, że w sumie fajnie było by w kogoś z tych rac postrzelać i robi się kłopot - i dla właśnie tego typu wyjątków ustala się rygorystyczne obostrzenia. Zapobiegać, nie leczyć.
|
I dlatego, ze ktoś chce rzuci raca powinna być kara. Jeden rzuci racą, drugi scyzorykiem w piłkarza a trzeci telefonem lub rurką od kaloryfera. Czy scyzoryk, rurka lub telefon są mniej niebezpieczne jeśli się dostanie tak z 30 metrów prosto w łeb?
Ale czy jest sens wszystkiego zabraniać? Nie, bo się nie da tego wyegzekwować i dlatego kara powinna być za coś złego a nie za potencjalne zamierzenie zrobienia tego.
Są race, były i beda jak widać. I żadne kary tego nie zmieniły.
Dlatego trzeba karać za rzucanie i nie kluby, nie zbiorowo bo jak widac nikomu nie zależy na tym (bo cały czas sa kary i kibice nie odpuszczają a do tego są akcje jak na derbach naszych czy trójmiasta gdzie się strzela/rzuca fajerkwerkami/racami w ludzi. Dlatego trzeba karać konkretne osoby finansowo i zakazami i tyle w temacie. Jedyna słuszna kara. 100, 200, 300 zakazów w klubie i po problemie.
Kara musi być
a) sensowna, sprawiedliwa
b) wyegzekwowana i nieodwracalna
I wtedy to ma sens. Teraz nie ma żadnego.
Cytat:
|
Wiesz dlaczego ekstraklasa ma takie debilne wymagania? Bo taki kaprys ma tv - w....ia ich zadymione boisko, opóźnianie meczu - przez co nakładają im się spotkania, nie mogą pokazać pełnych bloków reklamowych...
|
A jak teraz jest var i często spotkania trwają po 3-5 minut dłużej to jest ok?