krysztal napisał(a):

|
Argument o mądrych prezesach i trenerach można o kant dupy rozbić jak sobie człowiek przypomni całe tabuny słabych obcokrajowców ściąganych do naszej ligi.I wcale nie chodzi o ekstraklasę ale o pierwszą ligę i niżej.
|
Ci słabi obcokrajowcy są ściągani bo są lepsi od rodzimych zawodników, których po prostu jest ogromny niedobór. Bez nich nasza liga (ligi) prezentowałaby już poziom totalnego gówna.
Swoją drogą na pewno łatwiej o dobrego cudzoziemca bez durnego limitu zawodników spoza UE. Dobrze, że chociaż ten przepis likwidują od przyszłego sezonu.
PS. Zobaczycie co stanie się z w przyszłym sezonie z cenami młodzieżowców, którzy potrafią kopnąć w miarę prosto piłkę. Już teraz są wyśrubowane przez drenujące rynek kluby zagraniczne. Większość klubów będzie grała po prostu w 10-tke.
masada napisał(a):

|
Ale np. masz na boisku młodego stopera, chcesz go zdjąć (lub złapał kontuzję), a z młodych masz tylko ofensywnych graczy i bramkarza, to co robisz, roszadę ze zmianą kilku pozycji na boisku? Jeśli tak, to strasznie głupie to!
|
Robisz roszadę, dwie zmiany (jedną bez potrzeby tak naprawdę) albo jak nie masz już wystarczającej ilości zmian to wprowadzasz ofensywnego młodzieżowca za stopera i przestawiasz resztę zawodników na boisku, żeby miało to choć trochę sensu. Jak nie masz już młodzieżowca na ławce... to grasz w dziesiątkę. Taka sytuacja
