Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#240
Stary 22.03.2019, 13:38
Arked napisał(a):Wyświetl post
To nie jest przepis na najwyższą klasę rozgrywkową. Tutaj mają grać najlepsi. Robienie parytetów to patologia. Będzie dochodziło w przyszłym sezonie do komicznych sytuacji, kiedy trener będzie musiał się gimnastykować z wyborem składu i sadzać na ławce lepszych zawodników, żeby tylko zmieścić się w wymogach. Często będzie grał junior z przypadku, na którym skupi się złość i frustracja kibiców i zawodników posadzonych na ławce.

Dodajmy do tego, że dobrych młodzieżowców mamy w Polsce tyle co kot napłakał, a jak już jacyś są to są błyskawicznie podkupowani przez zachodnie kluby i kosztują fortune. U nas nie ma problemu ze stawianiem na młodzież. U nas jest problem z "produkcją" tej młodzieży. I to nie tylko kwestia braku akademii, bo wiele zmieniło się na plus w tym względzie, ale też społecznego klimatu i parcia na wyczynowe uprawianie sportu przez młodzież. Żadne parytety tutaj nie pomogą wręcz wg mnie zaszkodzą.
Trzeba pewną rzecz zrozumieć, nigdy wszystkich nie zadowolimy. To raz.
Po to ogłasza się to z wyprzedzeniem, aby kluby się do tego przygotowały.
Po to podwyższono wiek z 21 do 22 lat, aby nie podbierać chłopaków z I ligi.
Junior z przypadku? Co to znaczy, że chłopak przez 15 lat trenuje grę w piłkę, pokonuje po drodze setki (jak nie więcej) rówieśników i na końcu okazuje się że jest z "przypadku"? Jak to świadczy o tym klubie, o szkoleniu? Bez jaj.

Czyli tak, chętnie przyjmiemy pieniążki od rządu (150 mln zł dla klubów na akademię od rządu), ale szkolić, stawiać już nie zamierzamy?

Dotychczas kasa szła pelnym strumieniem, ale poza tym, że utrzymywało się czasem sztucznie drużyny młodzieżowe nie wymagało się niczego. W PZPNie powiedzieli sprawdzam. Nie potrafisz wyszkolić lub wyskautować zawodników młodzieżowych? To Twój problem.

W sytuacji gdybyśmy byli wysoko w rankingach, mieli wysoki poziom, rywalizowali jak równy z równym z Holandią czy Czechami powiedziałbym, że to niesprawiedliwe. U nas czasem trzeba zastosować metody siłowe, dając jednocześnie tyle pieniędzy, aby kluby mogły się rozwijać i jednocześnie mieć równe szanse . Bo zasady są jednakowe dla wszystkich.
Odpowiedz cytując