Wehrmacht napisał(a):

|
Ech, nie chodzi o prawde badz nie, tylko to daje pewien obraz czym jest taki obowiazek mlodziezowca. Nagle trzeba szukac nie wiadomo gdzie kogos w tym wieku kto potrafi kopnac pilke prosto i calkowicie rozpieprza model budowania druzyny. I jest mega uciazliwe. Potrzeba MINIMUM 3-4 takich zawodnikow by obsadzic jednego na boisku. To jest ogromny problem.
|
Minimum 4? porównaj to sobie do pozycji bramkarza, gdzie w 90% klubów w ekstraklasie 2 zawodników w sezonie otrzymuje szanse na tej pozycji, a czasem 90% czasu gra tylko 1.
Tak jak wcześniej podkreśliłem. U nas jest w tej chwili 7 graczy w wieku 19-21 lat i co nas obchodzi że problem ma Arka Gdynia czy Sosnowiec?
Poza tym PZPN już od jakiegoś czasu ładuje sporą kasę dla klubów na szkolenie, pora może w końcu też czegoś wymagać? A nie tylko brać brać brać i dostawać wp*** w Europie od pastuchów.
I to co napisał Ogryzek... kluby ściągają masowo szrot z ekstraklasy, w poprzednim sezonie na polskich boiskach
debiutowało ponad 100 nowych zawodników z zagranicy, a dziś już w klubach nie ma 80 z nich. Ilu debiutowało Polaków (bez ograniczenia wiekowego)? raptem 50.