Karherop napisał(a):

A pewnie, analizujcie sobie, z tym że jak to mówią: myślał indyk o niedzieli... tym bardziej że sam piszesz że uważasz że w 8 się nie znajdziemy. Możemy więc poanalizować rywali w europejskich pucharach, choć to niemożliwe 
Zaczynając się zastanawiać ile punktów nam gwarantuje awans do 8 zakładając spotkania rywali to bezwzględnie 9 punktów daje nam awans bez oglądania na rywali:
Kod:
27 28 29 30
Pogoń 41 3 0 3 3 50
Jaga 40 0 3 3 0 46
Lech 39 0 3 3 3 48
cracovia 39 3 3 3 3 51
Korona 39 3 0 3 3 48
Wisła 38 3 3 3 0 47
Zagłębie 37 3 3 0 3 46
Założyłem że wszyscy wygrywają swoje spotkania a w starciu rywali bezpośrednich do awansu wygrywa jedna drużyna (gospodarz), nawet gdyby padły w tych spotkaniach remisy to matemtycznie nie ma szans aby 9 pkt nie dało nam awansu.
Oczywiście wariant samych zwycięstw jest mało prawdopodobny, tym bardziej że wiele zespołów mierzy się z obecnym top3 (Piast, Legia, Lechia) w tym niestety my. I tutaj niestety wychodzi nasz bardzo trudny terminarz. Wg mnie również najtrudniejszy ze wszystkich pozostałych zespołów.
|
Tak spojrzalem na to - i z tego wynika, ze nawet 9ptk nie dam GWARANCJI awansu do 8. Zamien tylko jeden wynik - Jaga wygrywa z Pogonia w Szczecinie. Ma 49 ptk, Pogon 47, tyle co my, ale Pogon wygrala z nami oba mecze... wiec by mowic o matematycznych gwarancjach potrzebujemy 10ptk....