Wyświetl pojedynczy post
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84647
Stary 28.02.2019, 12:59
Cytat:
Co z tego, że top 10 jak różnica nadal jest kolosalna, a przychody z innych źródeł mizerne? Kwoty transferowe jakimi operuje się polskiej lidze są żałosne. Jako liga nie jesteśmy w stanie zachęcić do pozostania ani pozyskiwać zawodników na wysokim poziomie. Aspekt finansowy dalej decyduje.

Tylko czesciowo masz racje. Tzn masz, ale nie poruszasz genezy problemu.

Prawda medialne to jedno. Super, ze sa na wysokim poziomie (ok, beda). Ale budzet klubu sklada sie z kilku innych elementow, ktore wprost zaleza od wyniku sportowego.
Dlaczego?

Jak jest wynik sportowy to jest zainteresowanie. Kibicow, mediow... a za tym idzie zainteresowanie sponsorow. Wynik sportowy to nie mam na mysli mistrzostwa Polski, ale gry w grupie Ligi Mistrzow lub Ligi Europy.

Wtedy sa bonusy od aktualnych sponsorow, pojawiaja sie nowi, mozna podpisywac kolejne umowy na wyzszym poziomie, da sie znalezc sponsora do nazwy stadionu (bo jest ekspozycja gdzies dalej niz PL), sa wplywy z dnia meczowego, ktore sa duuuuzo wyzsze niz w eklapie, sa premie od UEFA za zdobywane punkty i sam udzial w grupie, mozna eksponowac swoich zawodnikow i sprzedawac ich drozej niz obecnie sprzedajemy za granice.



Wiec jak wszystko powyzsze zacznie funkcjonowac, przynajmniej 3 nasze kluby beda regularnie grac w LM i LE, beda pozyskiwac pieniadze wtedy tez beda je wydawac.
Na razie to mamy jakies przypadkowe od swieta awanse, ktore nie sa poparte sensownymi podwalinami.
Gdyby byly to nasza liga bylaby dosc przewidywalna. Bylyby te 3 druzyny grajace w pucharach dominujace nasze podworko i ze 2-3 druzyny, ktore mialyby aspiracje przelamania tej trojki.
A jak jest kazdy widzi. Niby Lech, Legia, Jagiellonia sa w czubie, ale co roku ktos tam wystrzeli z forma i miesza ostro. Jak nie Gornik to Piast, jak nie Piast to pare lat temu Ruch Fornalika.

To pokazuje slabosc ligi.



I chocby prawa medialne mialy wartosc numer 5 w Europie dalej zawodnicy by stad ochodzili. Bo, tak masz racje, ida za lepszymi pieniedzmi, ale takze za rozwojem sportowym.
Odpowiedz cytując