Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84610
Stary 25.02.2019, 17:02
Aktualnie bardzo dużo dałby nam Boguski grający za napastnikiem. Ew. Brożek. Zawodnik który umie potrzymać piłkę, zagrać szybko z klepki, złapać faul...
Tak naprawdę najbardziej boli brak Ondraska i nie chodzi nawet o skuteczność, tylko kolesia który nie pęka pod pressingiem, może zgrać piłkę, powalczyć o główkę. Jest Drzazga, bo na Ondraska nas zwyczajnie nie stać i trzeba ustawić grę tak, żeby i Drzazga, i Kolar mieli sytuacje (niekoniecznie obaj). Płacze nic tu nie dadzą, mamy piłkarzy na jakich nas stać.
Obaj zawodnicy są raczej z takich którzy lubią być w polu karnym, wykańczać podania, Drzazga umie się zastawić ale to już jest koniec akcji, bo on ani nie minie żadnego piłkarza, ani nie dogra prostopadłej piłki, co najwyżej da się sfaulować. Kolar jest trochę bardziej gibki ale też zatrzyma się na maks drugim obrońcy.

Nasz obecny ból to brak zrozumienia i podań w pole karne. Z Lechią były dwie piłki, jedna do Drzazgi na dwumetrowym spalonym (spokojnie wpakował), druga do Kostala gdy ten już miał ułożoną stopę ale w ostatniej chwili obrońca Lechii zmienił tor lotu piłki. Jak będą mieli minimum dwie-trzy okazje na mecz to będzie można ich oceniać ze skuteczności. Jak teraz dostają piłkę mając przed sobą 4-5 zawodników drużyny przeciwnej to wiadomo że nic nie zrobią, bo to nie taki typ piłkarza jak Ondrasek czy Imaz. Nikogo nie przepchną ani nie przedryblują.

Mamy drużynę z łapanki i nie wszystkie elementy do siebie pasują. Ja widzę u Kolara i Drzazgi instynkt strzelecki, ale z kreowaniem jest o wiele słabiej. Tak naprawdę to oni nie powinni grać ze sobą ale alternatywą jest Wojtkowski który nie przekonuje. Głównie leży na boisku, czasem kogoś przedrybluje i potem zepsuje, jak na razie jedyny pozytyw to gdy sędzia odgwizda na nim faul. Tu też trzeba liczyć że się w końcu ogarnie...

Cudów nie ma. Cała trójka potrzebuje spokoju, zgrania i nabrać doświadczenia i wtedy może coś z tego będzie. Ale ja widzę że niektórzy tutaj mają ból dupy o Lechię która goli u siebie wszystkich, że niby była do ogrania.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 25.02.2019 o godz. 17:13.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując