Sądzę, że, po zdarzeniach w zimie, prognozowanie czegokolwiek na podstawie naszej dotychczasowej średniej straciło zupełnie sens.
Natomiast w związku z czyimś pomysłem, że w tym roku do awansu do górnej "8" potrzebne może być nawet 44 punkty, możemy popróbować analizy porównawczej z poprzednimi sezonami.
Porównamy sobie mianowicie lość punkótw 9-tej drużyny po 22 i 30 kolejkach we wszystkich sezonach ESA37:
Kod:
2013/14 29 39
2014/15 29 39
2015/16 26 38
2016/17 28 39
2017/18 32 40
2018/19 32 ?
Z jednej strony niby jest to 3 punkty więcej niż średnio, z drugiej w zeszłym sezonie było też 32, a skończyło się i tak jak zwykle. Sądzę, że nie ma co na razie prorokować, że ten sezon będzie jakiś niezwykły i 9 zespół zdobędzie tym razem zdecydowanie więcej punktów.