master17 napisał(a):

|
burki stadiony nie są puste, bo jest niebezpiecznie, one są puste bo poziom jest do dupy. Na stadionach jest teraz bezpiecznie, a ludzie gdyby się bali nie przychodziliby nagle tłumami np. na derby. Dorabianie takiej ideologii na siłę. Poza tym mogę się mylić, ale chyba Bundesliga zarabia na siebie, a Barcelony, Manchestery itp. również są zadłużone. U nas brakuje ludzi, a raczej fachowców, którzy znaliby się na rzeczy. PZPN nie robi nic aby ten poziom zwiększyć, a co dopiero na niższych szczeblach. Nie wszędzie masz Bydgoszcz, że gonią właściciela.
|
tu PZPN nic nie pomoze.Na swiecie do pilki dokladaja tylko tam,gdzie ich ekstraklasy nie generuja zyskow.Na to sklada aie wiele czynnikow a pelne stadiony nie sa istotne dla tych lig z poziomu kasy lecz z uwagi na sponsoring,ktory nakreca prestiz ligi i buduje wysokosc kasy ligowej do podzialu zwlaszcza gdy przekazy tv ligi sa sprzedawane na calym swiecie,osiagajac niebotyczne wyniki finansowe.Budzet ligowy determinuje transfery i jakosc ligi.To jest samozarabiajaca maszyna.Premier league stanowi wyrazny dochod w budzecie panstwa z podatkow.Tam nikt nic nie doklada,jesli madrze sie rzadzi i walczy przy tym o najwyzsze cele w pilce swiatowej.Tylko tam kibole nie rzadza na stadionach czy w klubach.Tam rzadza kibice i wlasciciele.