Jam55 napisał(a):

|
... będzie dopuszczona możliwość kupna akcji ludziom bez konta w Polsce.
|
Zdaje się to nie do końca tak, że takiej możliwości (przynajmniej teoretycznie) całkiem nie było. Problem był z brakiem płatności natychmiastowych typu PayPal i płatność kartą. I, z tego co Beesfund podaje, można o nich zapomnieć, ze względu na możliwość wycofania transakcji jaką dają płacącym. Sam też nie widzę powodu dla którego mieliby to robić.
Poza tym widzę tam coś takiego jak Sepa Euro Payments, co zdaje się teoretycznie dawało możliwość zapłaty ludziom z EU. Tyle, że z tego, co ci ludzie pisali, nie są to przelewy natychmiastowe. A Beesfund najwyraźniej nie stosuje zasady rezerwacji akcji, tylko zasadę "ten kto pierwszy zapłaci ten lepszy". Też o tyle chyba słusznie, że np. np ich operator płatności dopuszcza wpłaty na poczcie. Czyli w przypadku rezerwacji istniałoby ryzyko, że ktoś się po drodze rozmyśli. Koniec końców płatności z zagranicy położył fakt, że akcje tak szybko poszły i te przelewy nie miały czasu dojść.
W sumie jak się zastanowić, to ciekawe, czy jest jakaś inna platforma, która nie miałaby tych ograniczeń. Trochę wątpię, bo w końcu w takich akcjach chodzi o to, żeby w pierwszym rzędzie jak najszybciej zgarnąć pieniądze z rynku. Czemu więc preferować tych, którzy potrzebują czasu by zapłacić lub mogą się jeszcze wycofać, kosztem tych, którzy płacą żywą gotówką? Ciekawe zagadnienie. Zna ktoś inne tego typu platformy i ich zasady?