Wyświetl pojedynczy post
Valencia
Member
 
Od: 12.2018
Skąd: SKAWINA

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37027
Stary 04.02.2019, 15:39
Cytat:
Strasznie naiwne myślenie. Nie ma co liczyć na czyjeś zasady i honor, należy stworzyć dobre prawo i aparat państwowy, który będzie sobie z tym radził. PiS wesoło obsadza w radach nadzorczych swoich ludzi oraz ich matki, żony, kochanki i kierowców, więc albo a) nie mają honoru b) honor zawsze przegrywa z kasą. Obstawiam osobiście to drugie.
Pozwolę się z Tobą nie-zgodzić, jeśli partia taka jak PO jest zepsuta od samego szczytu (według mnie od samego lidera czyli DT) jeśli chodzi o czynnik ludzki, to to wszystko przelewa się potem na ludzi niżej. Taki rodzaj naśladownictwa, ktoś gdzieś zobaczy że można coś "załatwić", następnie go naśladuje i robi to samo i to wędruje aż do samorządu. To samo tyczy się jeśli chodzi o traktowanie innych ludzi. Ta tzw buta i pewien elementy wyższości w zachowani jest odczuwalny po styczności z ludźmi ze środowiska PO.

PiS zaś stara się bardziej na ten czynnik ludzki jednak zwracać uwagę. Wiadomo że gdzieś tam za chwilę mogą zostać mi wygrzebane jakieś przykłady Misiewiczów itd. natomiast uważam, że starają się "rekrutować" ludzi bardziej prawych, mniej pazernych na pieniądze itd.
Dlatego zgodzę się, że dobre systemy, dobre prawo, dobry element kontrolny ale musimy być wprowadzany również dobry czynnik ludzki do tych systemów. Znam takie miejsce gdzie porobiły się takie kliki, że ten czynnik ludzki obszedłby najlepsze systemy aby robić tzw przewały.
Ostatnio edytowane przez Valencia : 04.02.2019 o godz. 16:43.
SKAWINA