Wyświetl pojedynczy post
Yggdrasil
Senior Member
 
 
Od: 10.2003
Skąd: Królewski Gród

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19175
Stary 25.01.2019, 13:53
Nawet na forum się nie dogadamy.
To dokładnie tak jak z sytuacją w Polsce. Ludzie się nie dogadają, bo po prostu "Polska" czy w tym wypadku "Wisła" to dla nich zupełnie różne rzeczy.
Jak ma się porozumieć ktoś z pozycji "Patriotyzm, Historia, Tradycja " z kimś z pozycji "Interes, Internacjonalizm, Nowoczesność"
Oni mogą mówić tymi samymi słowami, ale pod tymi słowami kryją się zupełnie inne definicje. Nie zrozumieją się, a nawet jak zrozumieją to nie zaakceptują.

Tak samo jak nie dogada się ktoś dla którego "Wisła" to emocje piłkarskie, oglądnięcie meczu w miłej atmosferze ze znajomymi/rodziną, z kimś dla którego "Wisła" to bardziej otoczka i rywalizacja kibicowska, relacje grup na mieście, identyfikacja plemienna itp...Nie mówiąc o grupie dla której "Wisła" to po prostu hasło pod którym robi się interesy, ale to już zupełnie inna sprawa.

I w ten sposób można jeszcze 500 stron pisać..I jak rabin z proboszczem
Odpowiedz cytując