|
A mnie się wydaje, że to celna uwaga.
Na jakiej zasadzie wspomniane Trio przejmuje kontrolę nad Wisłą? Dają pożyczkę, ok, ale to nie daje prawa do kierowania spółką. Takie rzeczy są określone w prawie polskim, a nie prawem kaduka.
Komu ta pożyczka została przekazana? TS, jako właścicielowi spółki, czy spółce bezpośrednio? Kto jest wobec tego dysponentem środków? Paradoksalnie może być lepiej jeśli środki pójdą przez TS, bo jeśli sąd nie przychyli się do tego, że umowa z tercetem egzotycznym jest nieważna i tym samym Wisłocki nie jest prezesem Wisły (a to by oznaczało, że nigdy nim nie był), to dysponowanie przez Wisłockiego środkami spółki byłoby bezprawne.
|