Wyświetl pojedynczy post
OSC.N.
Socios Wisła Kraków
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18762
Stary 14.01.2019, 07:39
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Chlopaki dajcie spokoj.

Zaczne populistycznym haslem "Cala Wisla zawsze razem" . Tak was czytam i mam wrazenie, ze to haselko gowno znaczy, stracilo na wartosci, prywatne wojenki klada cien na cos, co nas zawsze wyroznialo...Mnie jako wieloletniego kibica i uzytkownika tego forum to bardzo rozczarowywuje, nie napisze ze boli bo mietka bagieta nie jestem Ale jednak...

Wisla to bardzo zlozony organizm. To nie jakies Dukaty, MIski, Zielaki czy Sarapaty...tylko MY! Wspolne dzialanie i trzezwe zrozumienie problemu moze pomoc naszemu klubowi. A nasz klub to nie tylko te forum, grono osob piszacych incognito ale tez rzesza prawdziwych kibicow, tych rodzinnych, tych z sektora D i rownierz tych z sektora C!

Wszyscy stanowimy calasc, ktora wplywa na wielkosc naszego klubu. Szukanie problemow wsrod jednostek reprezentujacych poszczegolne grupy jest troszke nie na miejscu. Szuje sa wszedzie.

Ludzie ktorzy mnie znaja, wiedza jakie mam poglady. Szanuje kazde dzialania, ktore wplywaja na rozwoj Wisly Krakow a do tych dzialan zaliczam kazdego, kto ma Wisle w sercu, kazdego kto swoim ruchem, ba nawet glupia wlepka persfaduje swoja milosc do naszego klubu,

Tak, jestem fanatykiem...ale nie debilem. Wiem, ze wiele zlego sie stalo za sprawa pewnych ludzi. Mimo, ze ich nie znam osoboiscie to mam im to za zle. Doskonale wiem jak sie czujecie bo czuje tak jak wiekszosc z was. Ale prosze, nie pakujmy wszystkich do jednego worka. Razem mozemy oczyscic sie z ludzi, ktorzy za emblematem Wisly Krakow krecili smietankowe lody, razem mozemy powiedziec NIE! tym, ktorzy robili w huja nas i ukochana WISELKE !

TYlko razem mozemy wprowadzic Wisle na nowe tory. Wy Pikniki , Wy Ultrasi, Wy Socios i ...Wy...Poplecznicy ludzi ktorzy wszystkich oszukali. Razem mozemy wiele! Jestem jednak swiadomy faktu, ze to wymaga czasu. To nie stanie sie w meczu ze Slaskiem, to nie stanie sie w kolejnym meczu...To sie dzieje i kazdy proces wymaga czasu.

Jest nowy zarzad, nowi ludzie kolo klubu, kibice co sobie wakacji odmawiaja i jest ON- KUBA...cos PIEKNEGO ! Nie sppieerdolmy tego !

Cala Wisla Zawsze Razem! Make Wisla Great Again !

Pozdrawiam wszystich Wislakow !

Problem w tym, że hasło "Cała Wisła zawsze razem" nie jest tylko populistyczne, ale całkowicie zdewaluowane, sprane, a to dlatego, że najczęściej szafowali nim Ci, którzy doprowadzili do obecnego stanu i Ich Poplecznicy.


Dla Nich "Cała Wisła zawsze razem" oznaczała, że Oni robią wszystko po swojemu, a reszta ma się dostosować, bo "na trybunach nie ma demokracji", a jak nie, to "wypierdalać na drugą stronę Błoń", "chcesz z liścia?", "podejdź pod gniazdo, to Ci wytłumaczymy". Jesteśmy razem pod warunkiem, że masz poglądy takie jak my, ewentualnie jak nie masz, to się nie wychylaj, płać na oprawy, kupuj bilety i gadżety i wychwalaj NASZE zgody ("bo to chuligani zawiązują zgody i je zrywają"). To wtedy pozwolimy Ci w spokoju "wpierdalać tę kiełbasę" Ty Pikniku, Ty Ultrasie, Ty Społeczniku (wtedy jeszcze nie Socio).


Ja się do tego nawet przyzwyczaiłem, bo zaczynałem w czasach, kiedy naszą obroną dowodził Małek, a w ataku brylował Świętek. Wtedy na trybunach proporcje chuliganów/ultrasów(choć to drugie określenie jeszcze nie istniało) do pozostałych wynosiło nie jak teraz 2:10?, tylko pewnie 1:1. Ale potrafię sobie wyobrazić, że komuś, kto nie jest "Bene Natus" jak Oni, to może nie pasować. I wtedy nie ma znaczenia, ile lat spędził na Reymonta, ile kilometrów za Wisłą przejechał, bo się okazuje, że to On jest niewystarczająco wierny i że to on plami hasło "Cała Wisła zawsze razem". A znam co najmniej kilka takich osób, których ilość wyjazdów liczy się w setkach, a teraz nie mają czego szukać na trybunach, bo osiłek z odpowiednimi znajomościami jest dla pewnych osób więcej wart (nawet jeśli jeszcze całkiem niedawno kibicował np. Hutnikowi, tak, u nas też są takie kwiatki i to na samym szczycie układu pokarmowego).



I teraz to znowu Wy Pikniki, Wy Ultrasi, Wy Społeczniaki, Wy Plebejusze pokażcie, że "Cała Wisła zawsze razem", to Wy wyciągnijcie rękę i spuśćcie głowy. Nie oczekujcie, że przeprosimy, że przyznamy się do błędu, to Wy weźcie na siebie ciężar pojednania, bo my "Szlachetnie urodzeni" jesteśmy na to zbyt ważni, zbyt honorowi, zbyt dumni...


Pozdrawiam Wszystkich Wiślaków.



pozdr
OSC.N.
BEZ PODPISU...
Odpowiedz cytując