Wyświetl pojedynczy post
Yggdrasil
Senior Member
 
 
Od: 10.2003
Skąd: Królewski Gród

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18757
Stary 14.01.2019, 00:06
Valencia napisał(a):Wyświetl post
Zarządzanie, finanse, kwestie sportowe to są dla mnie kwestie totalnie bezsporne że powinny być w rękach właściciela. Tutaj 100% racji.
Co do kwestii trybun musimy się zastanowić czy robimy klub oparty o ideologie handlu i rekina. Czy chociażby spróbujemy nadać tym trybunom jakąsś tożsamość. Przykładowo w Warszawie zdarza im się nabroić to prawda ale osobiście zazdroszczę Legii tego że nadali trybunom patriotyczny wymiar. Te trybuny coś zostawiają po sobie, przekazują młodym pokoleniom itd.
Również uważam, że tak naprawdę sensem istnienia Wisły, nie jest tylko piłka nożna czy inny sport, ale właśnie te wartości.
Piłkę nożną możnaby zrobić wszędzie. Przecież gdyby ktoś chciał, mógłby kupić w Krakowie kluby typu Tramwaj czy Bronowianka, wsadzić w to 100 mln $ i mieć drużynę. Pewnie by ludzie na to chodzili a już napewno oglądali w TV.

Ale sensem, żeby to była właśnie Wisła, są nasze korzenie i wartości.


Korzenie narodowe i patriotyczne. Pamiętam spotkanie z Grzegorzem Braunem w hali Wisły, w której powiedział na starcie "Ja wiem gdzie ja się znajduję, wiem co to za miejsce"

Fakt, że patriotyzm oparty na historii lokalnej w Krakowie, który - co by nie mówić - lżej przeszedł II wojne św, a w Warszawie to różne światy i tego nie zmienimy.
My jednak mamy z czego być dumnym. To tutaj ponad 100 lat temu rodził się sport i to u nas właśnie złączył się trwale z myślami o Polsce.


Ale to już inny temat..
Żeby wrócić do wątków bardziej dzisiejszych..

Przekonuje mnie Jaroo swoim pragmatycznym podejsciem.. Chcieć żeby coś było, a możliwość urzeczywistnienia tego to 2 różne rzeczy. Na tym etapie trzeba się pomieścić wspólnie.
Odpowiedz cytując