Wyświetl pojedynczy post
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18406
Stary 11.01.2019, 12:10
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
W biznesie podstawą jest pokwitowanie . Tu jak widać kluczowe jest czy kwota 1 złotych została skutecznie wpłacona , zgodnie z umową , w gotówce .No to rozważmy :
1. Jeśli ta 1 złotówka została przekazana oficjalnie to powinna być w raporcie kasowym obowiązkowo prowadzonym przez Wisłę SA .
2. Jeśli jej tam nie ma (bo np ktoś zapomniał jej zaksięgować) to należy określić czy "kozakiewicz" ma w swoich rękach takie pokwitowanie (w formie druku KP lub innym).
3. Jeśli nie ma to pozostają zeznania świadków . "kozakiewicz" twierdził że dał kasę sarapacie i miał to widzieć Pietrowski .Ale w wywiadach prasowych Pietrowski twierdził że nie wie czy ta złotówka była wpłacona (plus dla nas ) . Ale przed sądem może zeznać inaczej . Kluczowe będzie co powie sarapata (jeśli uda się ją znaleźć i stawi się przed sądem . Jeśli powie że wzięła złotówkę to robi się sprawa trudna . Jeśli zaś powie że nie wzięła to mamy rozbieżność zeznań i sąd powinien skupić się na dokumencie a ponieważ pokwitowania nie ma, powinien osądzić że kwota nie została wpłacona a więc umowa nieważna
Nie, ta złotówka ma być w raporcie TS. Nie wiem czy stowarzyszenie ma takie obowiązki. Co do pozostałej części się zgadzam.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując