Janusz napisał(a):

Ja się zastanawiam o sensie tej dyskusji.
Już sama nazwa wątku jest nieprawdziwa.
Właścicielem Wisły jest nadal tych 2 cwaniaków, to ze nie przelali środków to jedno, a unieważnienie umowy sprzedaży, i cofnięcie własności akcji to TS nie może sobie tak po prostu zrobić
Co by cygan nie mówił, jego słowa nie maja żadnej mocy prawnej, tu musi być wyrok sadu niemaziający umowę.
Tak przykładowo
Jak sprzedajesz towar z odroczonym terminem płatności i ci nie zapłacą to nie możesz unieważnić umowy sprzedaży jakimś śmiesznym oświadczeniem/uchwałą, tylko dochodzić pieniędzy...
|
Nie twierdze na 100%, że umowa jest nieważna, ale nie masz pojęcia o czym piszesz, a twoje porównanie jest całkowicie nietrafione.
Dodam bardziej trafiony przykład. Kupujesz mieszkanie z klauzulą, że wchodzi w życie w momencie wpłaty 400k złotych na konto bankowe dewelopera. Nie wpłacasz. Nie możesz tam mieszkać i "dopóki sąd nie uzna, że umowa jest nieważna to mieszkanie jest moje i może mnie Pan pocałować".