Wyświetl pojedynczy post
kowalkowskij
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17573
Stary 06.01.2019, 10:50
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
OSTATNI PLAN RATUNKOWY

1. Klub w trybie pilnym otrzymuje od kogoś (np. od Miasta, PZPNu lub firm) pożyczkę 12-13 mln. pod zastaw kart zawodniczych, z terminem spłaty np. 20.02.2018
2. Z pożyczki tej spłaca zaległości wobec piłkarzy, unikając najgorszego, czyli ich odejścia za darmo
3. Po spłaceniu piłkarzy rozesłana zostaje informacja do wszystkich klubów z ekstraklasy, że kilku piłkarzy klub potrzebuje sprzedać do 15.02.2018 i oczekuje na składanie ofert
4. Po sprzedaży kilku piłkarzy (np. Imaz do Lecha, i jeszcze 3-4 innych których ktoś będzie chciał), Wisła spłaca udzieloną pożyczkę.


Punkty 1 i 2 operacji musiałaby jednak zostać przeprowadzone szybko.

Do krytyków tej opcji - lepiej spłacić ich, i następnie sprzedać oddając forsę pożyczoną na ich spłatę, niż żeby odeszli za darmo.
I co się zmieni w sytuacji finansowej klubu? Wisła ma 40 mln długu. Po pożyczce będzie miała 52 mln długu. Zapłaci zaległości, sprzeda zawodników za 12 mln. W efekcie nie będzie zawodników, a dług wróci do poziomu 40 mln. Czy ja czegoś nie rozumiem?
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując