Wyświetl pojedynczy post
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17398
Stary 05.01.2019, 16:50
OSTATNI PLAN RATUNKOWY

1. Klub w trybie pilnym otrzymuje od kogoś (np. od Miasta, PZPNu lub firm) pożyczkę 12-13 mln. pod zastaw kart zawodniczych, z terminem spłaty np. 20.02.2018
2. Z pożyczki tej spłaca zaległości wobec piłkarzy, unikając najgorszego, czyli ich odejścia za darmo
3. Po spłaceniu piłkarzy rozesłana zostaje informacja do wszystkich klubów z ekstraklasy, że kilku piłkarzy klub potrzebuje sprzedać do 15.02.2018 i oczekuje na składanie ofert
4. Po sprzedaży kilku piłkarzy (np. Imaz do Lecha, i jeszcze 3-4 innych których ktoś będzie chciał), Wisła spłaca udzieloną pożyczkę.


Punkty 1 i 2 operacji musiałaby jednak zostać przeprowadzone szybko.

Do krytyków tej opcji - lepiej spłacić ich, i następnie sprzedać oddając forsę pożyczoną na ich spłatę, niż żeby odeszli za darmo.

------------------------

Jeszcze - PZPN i Ekstraklasa.SA powinny zastanowić się nad rozwiązaniami takimi, aby sytuacja finansowa klubów była monitorowana bardziej na bieżąco - np. poprzez wprowadzenie wymogu aby bezwzględnie wysyłać do PZPN co miesiąc potwierdzenia wykonania przelewów na konto piłkarzy. Dzięki temu organ centralny wiedziałby dużo wcześniej że w klubie dzieje się źle z finansami.

Dodatkowo powinien zostać wypracowany mechanizm utrudniający nieumyślną lub celową niegospodarność, to jest taki, w którym w przypadku stwierdzonego poślizgu z wypłatami (brak dostarczenia potwierdzenia przelewów na konto piłkarzy), z automatu np 1/2 czy 3/4 pieniędzy z C+ jest wpłacana przez Ekstraklasa.SA bezpośrednio na konta piłkarzy i innych wierzycieli, a nie do kasy klubu (bo jak się okazuje na przykładzie Wisły, tam mogą gdzieś zniknąć w niejasnych okolicznościach).

To dlatego, żeby Prezes PZPN nie musiał wypisywać czegoś takiego


Ostatnio edytowane przez Dzimi : 05.01.2019 o godz. 17:17.
Odpowiedz cytując