Tantal napisał(a):

|
Przecież grunty TSu nie mają nic wspólnego z sytuacją w S.A. Ludzie, piszcie z sensem i ogarnijcie, jakie są podziały pomiędzy podmiotami o nazwie "Wisła"
|
Dokładnie.
TS i SA to osobne podmioty. TS jest właścicielem (chyba? po akcji z Vanną nie mam pewności?..) SA. Jeśli (a raczej kiedy) SA ogłosi upadłość będzie odpowiadać swoim majątkiem (czyli niemal niczym, bo karty zawodnicze dawno przestaną być własnością klubu).
Przez SA nikt nie dostanie terenów TS. Co innego gdyby zgnoić TS i doprowadzić do bankructwa. Ale sekcja piłkarska to nie to samo co TS Wisła.