Wyświetl pojedynczy post
Deteinate
Member
 
Od: 03.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15862
Stary 01.01.2019, 20:33
Kryst napisał(a):Wyświetl post
Umowa warunkowa to normalna sprawa, tylko, że tutaj zrobiono, zapewne celowo, źle. Po podpisaniu umowy, akcje powinny zostać zdeponowane u notariusza. W przypadku rzeczonego przelewu notariusz przekazuje akcje nabywcy, w przypadku braku przelewu w określonym terminie, akcje wracają do sprzedającego a umowa staje się nieważna. To jest proste jak drut. Natomiast jeśli Sarapata dała od razu akcje stronie nabywającej to jest problem. I kto w tej sytuacji jest właścicielem akcji zadecyduje sąd, co będzie trwać latami. Ale to i tak spekulacje bo nie wiemy jaka dokładnie była umowa i kto posiada akcje.
Rozumiem, oczywiscie, ze w interesie sprzedajacego jest sie zabezpieczyc w takiej sytuacji. Jednak skoro kupujacy nie wywiazal sie z warunkow umowy, to chyba umowa powinna stac sie niewazna z automatu, nawet jesli kupujacy ma papiery w garsci i trzeba czekac na potwierdzenie sadowne.

Nie mowiac o tym, ze przez ten czas trzeba bedzie podejmowac jakies decyzje, a do tego je wykonywac. O ile wiem, nowy zarzad nie ma swoich ludzi (jeszcze) w spolce, stary nie ma zwierzchnictwa...
Odpowiedz cytując