dziki napisał(a):

Czyli krótko mówiąc Socios byliby w stanie złożyć takie zawiadomienie i wtedy de facto postawić się jako twarz takiego działania?
(...)
|
Kodeks postępowania karnego mówi, że "każdy dowiedziawszy się ...". Socios jest zarejestrowaną w KRS osobą, posiada osobowość prawną. Takie zawiadomienie może Socios złożyć zgodnie z zasadami reprezentacji zapisanymi w swoim Statucie. W przypadku Socios prawdopodobnie minimum 2 członków zarządu musiałoby reprezentować Socios, w tej i zresztą w każdej innej poodbnej sytuacji, gdzie jest wymagane złożenie oświadczenia woli przez to stowarzyszenie ...
Bez pokazania twarzy się nie obejdzie ale oficjalna twarz jest po to aby pokazywać. Pewną polisą na zdrowie

byłaby uchwała Walnego Zebrania zobowiązująca zarząd do złożenia zawiadomienia, o którym mówimy. I zarząd nie miałby wyjścia.