Wyświetl pojedynczy post
rafalp_r22
Senior Member
 
Od: 08.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13899
Stary 27.12.2018, 00:19
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Niech mnie ktoś poprawi, ale kiedyś Sarapata chyba mówiła o +15 tysięcy, że wtedy spina się finansowo organizacja meczu.
Koszty organizacji meczu to:

- wynajem stadionu 100 tyś netto
- ochrona/stewardzi, przy frekwencji na poziomie do 15 tys (na tyle chyba Wisla zazwyczaj zglaszcza) potrzebne jest ok 170 osób, razy jakies srednio ze 100 za mecz to jest 17 tys pln (w przypadku meczów powyzszonego ryzyka liczba ta idzie 2x w górę), ale zaokąglmy ze to z 20 tys (kierownicy, szefowie odcinków itp muszą mieć wyższe płace, a do tego z 2-3 tys ochrona VIPa
- do tego jakieś inne koszty z 20-30 tyś (naglosnienie, obsluga, smieci i pewnie jakies inne obowiazkowe koszty)

Więc ze 150-160 tyś netto kosztuje organizacja meczu, średnia cena biletu to z 25 pln. Niby najdroższe ,pojedyncze bilety to 55 pln ale jak się odliczy karnetowców, ulgi, tych co pierwszy raz na meczu są to może zejść do takiej kwoty. Do tego jak na meczu jest z 10 tys, to trzeba odliczyc conajmniej z 1,5 tys szkoly, dzieci za 1 pln i duża liczbe osob ktore wchodza na VIPa za free plus jakieś inne osoby. czyli 8,5 tys x 25 pln - 8% podatku VAT to i tak jakieś 190 tyś zostaje, a koszty wychodzą 160 tyś. Więc chyba nawet 10 tyś nie potrzebne żeby się zapieło. A do tego jeszcze VIPy

15 tys to jakaś liczba z kosmosu.

Także bezpośrednio na biletach Wisła coś tam zarabia, ale nie są to duże kwoty. Ale oczywiście do tego dochodzą skyboxy (nawet jednorazowe), reklamy czy sprzedaz pamieatek, ale to nie są ogromne kwoty, większosc skyxow dana po groszach w ramach umów partnersko sponsorskich.

Bolączką klubu była bardzo mała liczba sponsorow ktorzy do tego bardzo mało płacili przez ostatnie 2,5 roku - wizerunek i brak kontaktow w srodowisku bizneoswym były tego mocną przyczyną..

Analizowąc błędy i celowe działania (w tym potnecjalne wyprowadzenie dużych pieniedzy z klubu poprzez prowizje a do tego tworzenie spolek ktore dostarczaja uslugi Wisle), mozna w nieskonczonosc. Teraz najwazniejsze byleby klub nie upadł.

Wcale mnie to nie zdziwi jak wpłacą tą kase (wszystko na to wskazuje) ale to będzie pralnia większych pieniędzy..

edit: Dzimi, na biletach jest 8% stawka VAT, 30 pln bruttp wątpie że jest, no chyba ze nawet przy niskiej frekwencji na calym stadionie jest dobra na VIPie

Edit2: Paweł, właśnie o to chodzi że w tym sezonie płacił przed meczem, choć fak faktem zbiórka kibiców pokryła 2-3 pierwsze mecze (przynajmniej sam wynajem) za ostatnie 2 zaplcili po meczu, a przeciez na chyba mecz z zagłębiem musieli się pożyczyć..
Ostatnio edytowane przez rafalp_r22 : 27.12.2018 o godz. 00:28.
Odpowiedz cytując