rafalp_r22 napisał(a):

Nie, Wisła w tym sezonie nie dostała żadnych pieniędzy z C+ - na ok 6,5-7mlnach jest cesja wierzytelności. Jedyne co Wisla z C+ może otrzymać to w maju/czerwcu ostatnią ratę za miejsce w lidze. Ale na kolejnych 3-4 mlnach w 2019-20 są już zrobione cesje.
Jak Wisła dostała kasę za Carlitosa, to z 2mln 1mln poszedł do Miasta a większość pozostałej kasy do zawodników.
Wpływy z meczów? 10 tyś to granica przy której się mecz zaczyna zapinać, w średnie jakieś 14 tyś była, tylko trzeba wziąć pod uwagę że w tym są bilety za 15 pln dla ludzi którzy pierwszy raz są na meczu, na sektor rodzinny dzieci za 1 pln, plus zawsze ok 1000-1500 na meczu jest za free (szkoły, VIP). Więc na samych biletach nie wiele Wisła zarabiała, a do tego oprócz piłkarzy trzeba opłacać pracowników.
Wszystko im się rozwaliło o kase z Carlitosa - zapisali w budżecie na 2017/2018 8mln pln za niego a dostali 2 i do tego zajęto wpływy z ESY - w przeciągi 6 miesięcy ( od czerwca do grudnia) to jest różnica ok 9 milionów złotych we wpływach. Nawet jakby zaczeli Miastu spłacać to przez te pol roku może by z 1 milon wpłacili.
Naprawdę tak trudne zrozumieć co rozwaliło budżet? A do tego doszło wcześniejsze spłacenie Jovanovica, Jovanica i ok 1,5-2mln dodatkowych kosztów za Carillo i jego sztab, Mitrowica i Palcica.
Nie mówiąc już o wyprowadzaniu pieniędzy - dziwne że jeszcze prokuratura tam nie wjechała...
|
Gdzieś przeczytałem że nie ma żadnej kasy z biletów, ba, Wisła dopłaca i tak za wynajem stadionu więc jest na minusie pod tym względem.