Wyświetl pojedynczy post
rafalp_r22
Senior Member
 
Od: 08.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13892
Stary 26.12.2018, 23:15
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...arz_28495.html


W pełni zgadzam się z artykułem. Okazuje się, że piłkarze nie dostawali pensji od czerwca. W tym okresie klub miał wpływy z biletów, z dnia meczowego (reklamy na meczu, sponsorzy itp) oraz z praw wideo od C+. To nie są małe pieniądze. Po stronie wydatków była oplata za stadion (mniej niż 10 razy po 123 tyś = około 1 mln złotych), opłata za utrzymanie www i mecze wyjazdowe (autokar itp), oraz utrzymanie bazy w Myślenicach (prąd, gaz, woda, sprzątaczka, gość od trawy), i chyba tyle (skoro innych zobowiązań od czerwca nie regulowano)

Tak jak autor zalinkowanego artykułu mam nadzieję, że nowe władze, a jeśli będzie trzeba to także i odpowiednie służby sprawdzą, dokąd i na jakie konta jakich osób wychodziły z klubu pieniądze. Co więcej uważam, że w związku z niejasnymi powiązaniami z chuligańską (lub jak ktoś inny tu stwierdził "gangsterską") częścią kibiców, odpowiednie organy same z urzędu rozpoczną właściwe postępowanie wyjaśniające.
Nie, Wisła w tym sezonie nie dostała żadnych pieniędzy z C+ - na ok 6,5-7mlnach jest cesja wierzytelności. Jedyne co Wisla z C+ może otrzymać to w maju/czerwcu ostatnią ratę za miejsce w lidze. Ale na kolejnych 3-4 mlnach w 2019-20 są już zrobione cesje.

Jak Wisła dostała kasę za Carlitosa, to z 2mln 1mln poszedł do Miasta a większość pozostałej kasy do zawodników.

Wpływy z meczów? 10 tyś to granica przy której się mecz zaczyna zapinać, w średnie jakieś 14 tyś była, tylko trzeba wziąć pod uwagę że w tym są bilety za 15 pln dla ludzi którzy pierwszy raz są na meczu, na sektor rodzinny dzieci za 1 pln, plus zawsze ok 1000-1500 na meczu jest za free (szkoły, VIP). Więc na samych biletach nie wiele Wisła zarabiała, a do tego oprócz piłkarzy trzeba opłacać pracowników.

Wszystko im się rozwaliło o kase z Carlitosa - zapisali w budżecie na 2017/2018 8mln pln za niego a dostali 2 i do tego zajęto wpływy z ESY - w przeciągi 6 miesięcy ( od czerwca do grudnia) to jest różnica ok 9 milionów złotych we wpływach. Nawet jakby zaczeli Miastu spłacać to przez te pol roku może by z 1 milon wpłacili.

Naprawdę tak trudne zrozumieć co rozwaliło budżet? A do tego doszło wcześniejsze spłacenie Jovanovica, Jovanica i ok 1,5-2mln dodatkowych kosztów za Carillo i jego sztab, Mitrowica i Palcica.

Nie mówiąc już o wyprowadzaniu pieniędzy - dziwne że jeszcze prokuratura tam nie wjechała...
Odpowiedz cytując