Wyświetl pojedynczy post
AOT
Droga jeszcze długa...
 
Od: 10.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13537
Stary 22.12.2018, 18:27
Adasss napisał(a):Wyświetl post
@AOT:

Wyobraź sobie, że wychodzisz z jakiegoś oficjalnego spotkania i opowiadasz o tym co ktoś z drugiej strony spotkania powiedział, mówiąc o nim, zamiast "per pan" + nazwisko, per "brodaty". Jak dla mnie byłoby to cholernie lekceważące i obraźliwe ... a z "poprawnością polityczną" nic wspólnego to nie ma.
Oczywiście racja, że lekceważące, ale pod jednym warunkiem: jeśli przedstawili się Majchrowskiemu.
Bo jeśli weszli, podali ręce, dzień dobry i gadka poszła - to Majchrowski miał prawo mówić o nich bezosobowo (i nieważne, czy delikatnie wytknął im tym brak manier, czy faktycznie nie pamiętał jak się kolo nazywa).

Nie zgadzam się natomiast, że obraźliwe. Obraźliwe byłoby "ten żółtek" albo nie wiem, "kitajec" czy coś. Co najwyżej pobłażliwe.
Odpowiedz cytując