Wyświetl pojedynczy post
mariokit
Junior Member
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12914
Stary 20.12.2018, 12:39
pete29 napisał(a):Wyświetl post
Cześć

Ostatni raz byłem na forum , gdy Meresiński przejmował Wisłę.

Jako pierwszy poinformowałem was na forum , iż Projekt Gmina sp z zo.o. nigdy nie składał żadnych sprawozdań finansowych.
Wracając do meritum
Przeczytajcie dokładnie to co wpisał Krotochwila i pozbądźcie się jakichkolwiek złudzeń.
To co się dzieje jest logiczną konsekwencją sprzedaży klubu w 2016
Krotochwila to świetnie rozpisał zapomniał jedynie o jednej bardzo ważnej a może nawet najważniejszej postaci - to jest TF o 40 i milionach długu który nie został anulowany.

Wracając do meritum.

Klub od prawie pół roku nie płaci wynagrodzeń piłkarzom , nie płaci za stadion etc. W międzyczasie klub bierze kilkumilionowe pożyczki od Panów Ziętka i Kwietnia.
Mam pytanie gdzie się podziewa forsa , która wpływa do klubu
Trzeba uciec od odpowiedzialności i sprzedać komuś kto „zakopie” spółkę .

Krajowego słupa można prześwietlić w kilka godzin.
Trzeba znaleźć zagranicznego.
Gdyby z Wisełki wyciągnięto 30 mln $ można by zainwestować przez zagraniczną kancelarię w kogoś poważniejszego . Ponieważ mówimy o kwotach dużo mniejszych znaleziono takich słupów jakich znaleziono
Podstawowa zasada oszustwa jest taka , żebyś przestał racjonalnie myśleć.
Można to zrobić na różne sposoby przestraszyć , wywołać huśtawkę nastrojów , olśnić

Tutaj jest olśnienie :
Kambodżańska rodzina królewska ( genialny pomysł gratuluję ) , Manchaster City , 10/12 innych klubów , yokohama 130 milionów ect.
Tutaj chodzi o szum , żebyście się zastanawiali czy tych klubów jest 10 czy 12 , Czy Wanna Li ( to jest facet czy kobieta ? ) przyjedzie czy nie przyjedzie - a nie że sprawa to oczywisty wał.
Im dłużej spółka będzie dryfowała tym odpowiedzialność staje się coraz bardziej rozmyta. W mniejszym stopniu dotyczy to odpowiedzialności prawnej a bardziej odpowiedzialności medialnej , odpowiedzialności przed kibicami.
W styczniu pojawią się oświadczenia typu
Przecież chciałam dobrze , miało być skromniej , mniej bogato ale stabilnie. Na koniec znalazłam inwestora z kambodżańskiej rodziny królewskiej. Miał przyjechać do Krakowa , zainwestować 1,6 pierdyliona $ ale nagonka medialna spowodowała , że się wycofał.
Tutaj chodzi o szum , żebyście się zastanawiali czy tych klubów jest 10 czy 12 a nie że sprawa to oczywisty wał.
Kilka osób potwierdzi na twitterze , ze coś było na rzeczy .
W międzyczasie pojawią się być może nowi inwestorzy z szwajcarskich/luksemburskich /brytyjskich funduszy o nazwach wyjętych żywcem pracowni alchemika z koniecznym dodatkiem platinium czy golden .
75 % tego forum będzie przekonana, że to wszystko wina Majchrowskiego , Filipiaka , dziennikarzy , Żydów i Cyklistów.

Część osób z nadzieją pisze , że Wisła może być pralnią pieniędzy.

Poza niedopuszczalnością pod względem molarnym takiego rozwiązania jest ono także całkowicie niedorzeczne. Na czym niby ta brudna forsa miałaby być przeprana ? Na cateringu , na prowizjach menedżerskich przy transferach? Oczywiście można. Ale w skali nakładów na Wisłę było by to całkowicie nieopłacalne .
Faceci z tamtego regionu świata mają możliwość przeprania dowolnej ilości pieniędzy znacznie łatwiej i solidniej w największych światowych instytucjach finansowych ,które mają pełne gęby frazesów o walce z przestępcami a w rzeczywistości patrzą tylko na zysk.

Wracając jeszcze go TF. Okazuje się , ze dług w cale nie został wyzerowany ale z informacji medialnych pozostaje jeszcze 40 czy 42 mln . Postawcie się w sytuacji kwitnie et consortes . Wydajecie po 10 baniek na dzień dobry. Kupujecie z ryzykiem , ze zaraz mogą się pojawić np. weksle zabezpieczające jakaś prowizje od transferu . bierzecie to na klatę. A na koniec wraca TF i zada zapłaty dodatkowo 40 baniek długu. Na to nikt nie pójdzie.
W tym co mówisz brakuje jednego - 28-12-2018 ma przyjść przelew. Jeśli go nie ma nie ma deal. Więc jakie rozmycie odpowiedzialności. Wszystko spada na głowę zarządu i kropka. To trwa 2 dni a potrwa jeszcze z 10. I smród będzie jeszcze większy. Nie wierzę w tego inwestora ale dalej nikt mi nie podał dobrego argumentu po co to wszystko? trochę Monty Python
Odpowiedz cytując