Arked napisał(a):

|
Jest więcej logicznych wytłumaczeń. Kluby kupuje się też w ramach marketingu dużych firm, lub jako zabawki i sposoby auto-promocji (sława, władza) dla miliarderów.
|
Marketing tak... Gdyby kupiła nas np. Coca- Cola ale w przypadku tego konsorcjum nie ma to raczej sensu. Bo co niby mieliby reklamować? Trzeba wziąść pod uwagę, że każda reklama ma trafić do konkretnej grupy odbiorców. Czy przeciętny widz polskiej ligi będzie potencjalnym klientem dla funduszu i inwestycyjnego z Kambodży? Nie!!! Drugi argument to tak ale raczej jak już ktoś napisał wcześniej jeżeli miliarder jest kibicem danej drużyny co miało miejsce u nas wcześniej... B. C.