Wyświetl pojedynczy post
efekt
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12206
Stary 18.12.2018, 14:20
petred napisał(a):
Zastanawiającą jest ta decyzja potencjalnego kupca, na utrzymanie jego nazwy w tajemnicy. Jak dla mnie są dwie opcje takiego sposobu działania.

W miarę pozytywna - chętny na zakup Wisły to rzeczywiście ,,duża ryba'' i chce się zabezpieczyć w razie upadku negocjacji żeby nie stracić na wizerunku ( w środowisku setek tysięcy ludzi jest na razie mitycznym zbawicielem, a potem nasz zarząd może zrobić z niego naszego grabarza informując nie oficjalnie oczywiście, że to nie przez nich negocjacje padły tylko przez drugą stronę) . Po za tym może chce wejść z przytupem - jest teraz tyle różnych potencjalnych kupców i tak duże zainteresowanie mediów sprawą, że jak wszystko przebiegnie pomyślnie to nawet tvn 24 na czerwonym pasku przez trzy dni będzie o tym informował.

negatywna- to rzeczywiście niepewna firma mająca niezbyt dobre zamiary i pragnie utrzymać swoją nazwę żeby przez okres negocjacji któryś dziennikarz na nich czegoś nie znalazł - czegoś co z automatu mogło by zerwać rozmowy przez TS.

Wszyscy sobie gdybają to ja też wierzę, że bedzie dobrze bo za duży ruch w ,,interesie'' jest.
Pieniądze lubią ciszę. Takie jest wytłumaczenie.
Utajnianie nazwy to normalna praktyka w biznesie. Teraz wszyscy się posiłkują pośrednikami , klauzulami poufności itd.


Bardziej Ts-owi zalezy na poufności po co ktoś ma potem po mediach sie żalić ze trupy były takie taki i jeszcze inne to bardzo wygodnie TS-u
?
Odpowiedz cytując