|
Po pierwsze z góry dziękuję za argumentację ad personam.
Po drugie nie wiem, jakich znasz naukowców, ale "Wedle ankiety przeprowadzonej wśród członków National Academy of Sciences (wśród jej 2100 członków i 380 zagranicznych współpracowników jest niemal 200 zdobywców nagrody Nobla [...], 7% z nich wierzyło w Boga"
Chodzi o to, że używając poprawnej metodologii można zauważyć, że agnostycyzm/słaby ateizm to najbardziej racjonalna postawa. Nie jestem ateistą, bo zobaczyłem parę filmików na YT. Proces tracenia wiary był dla mnie długi i niełatwy. Ale nie o mnie tu mowa. Rozumiem, że Ty wierzysz. Ok, tylko musisz to jakoś uzasadnić. Nie uważam, że wierzący jest głupi. A po prostu, że jest w błędzie.
|