No nie bardzo. Generalnie w cokolwiek wierzysz to masz jakieś uzasadnienie. Nauka działą w oparciu o logikę. Odrkryli szczepionki i dziwnym trafem w PL nie ma osób chorych na np.polio. Nie muszę robić czegoś osobiście, ale naukowcy musza udowodnić ze mają racje poprzez dowody. Jeśli masz wolną chwilę, to polecam ci fragment z tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Wi_e8o_g6Zs od 0:52 do 3:17. Oczywiście polecam obejrzeć całość