Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10970
Stary 08.12.2018, 19:39
czaro napisał(a):Wyświetl post
I jeżeli tak jest to okazuje się, że nawet paraliż decyzyjny związany z jej odwołaniem nie był złym pomysłem, tylko że a) to może być tylko tzw. fakt medialny, b) kto miałby teraz odwołać zarząd i poprowadzić rozmowy, jeśli to TS by odwoływał, a chętnych do zwijania Wisły nie ma.
Paraliż decyzyjny to jedna z bajek. Mamy dwóch członków zarządu i możliwość jednoosobowego zarządu w przypadku odwołania jednego z nich. Mamy możliwość oddelegowania członka rady nadzorczej.

Drugą bajką jaką ktoś z niewiadomego powodu tutaj (i na TT) rozprowadzał było to, że Sarapata chciała zrezygnować, ale RN nie przyjęła rezygnacji. W Polsce rezygnację z zarządu składa się w trybie umowy zlecenia z KC - przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, a do skuteczności rezygnacji jako czynności jednostronnej jej przyjęcie czy też nieprzyjęcie przez jakiś inny organ bądź pozostałych członków zarządu jest kompletnie bez znaczenia.
Odpowiedz cytując