lucas8 napisał(a):

A według mnie w ostatecznym scenariuszu miasto przejmie klub jak we Wrocławiu, spłaci najpilniejsze zobowiązania i samemu będzie szukać na spokojnie inwestora. Miasto myślicie pozwoli sobie na to, żeby obiekt na 33 tyś ludzi wybudowany za 600 mln zł stał pusty przez najbliższe parę ładnych lat? To byłby poziom niegospodarności chyba na skalę europejską.
Oczywiście przy przejęciu wypier*** cały zarząd z Sarapatą na czele. Jakiekolwiek rozmowy między nimi, a miastem są spalone już dawno.
|
Nie przejmie, bo ma udziały po drugiej stronie Błoń, a prawo PZPN zabrania udziałów dwóch klubów przez jeden podmiot w Ekstraklasie. Trzeba liczyć, że będzie podobnie jak RB Lipsk i Salzburgiem gdzie UEFA dopuściła ich do LE, tak PZPN i Ekstraklasa zgodziły by się na podobne rozwiązanie w naszym wypadku. Wówczas miasto mogło by się dogadać z Panami Ziętkiem i Kwietniem i z nimi ciągnąć ten wózek. Wtedy każdy mógłby przekazywać rzeczone 400 tys zł/msc, co i tak kosztowałoby miasto taniej niż, w przypadku gdyby obiekt stał pusty.