Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9898
Stary 15.11.2018, 10:34
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Do tego obiecala w newsletterze szczegolowe dane ile to zarabiamy/tracimy na meczach pod wzgledem finansowym.
Pi razy oko można to sobie wyszacować samemu.

Średni przychód netto z biletów na meczu to w naszych warunkach ok. 25-27 zł, OIDP (kiedyś to liczyłem na bazie danych ze sprawozdania, jak będę miał czas, to zweryfikuję tę kwotę).

Czyli, dla łatwego liczenia, frekwencja na poziomie 10.000 ludzi daje nam 250 tys. zł. Odliczamy +/- 4.000 karneciarzy, którzy się już nie dokładają do bieżących przychodów (kasa od nich już dawno wydana na początku sezonu...) i zostaje nam przychód biletowy z dnia meczowego wynoszący 150.000 zł.

150 tys. zł to w najlepszym przypadku ledwie pokrycie kosztu wynajmu stadionu i organizacji meczu, choć całkiem możliwe, że nawet nie to.

Dalsze kalkulacje na bazie tych podstawowych wielkości każdy może sobie zrobić sam. I wyciągnąć wnioski.

---

Wracając jeszcze do mitycznych 25-30 tys. kibiców na meczu - w polskich warunkach za tę cenę w perspektywie długoterminowej jest to po prostu nieosiągalne. Na entuzjazmie kibiców "ratujących" klub można pociągnąć sezon, góra dwa. A potem zapał się kończy.
Odpowiedz cytując