Średnie cząstkowe wg mnie większego sensu nie mają: raz, bo gra się tylko z częścią rywali, a po pełnej rundzie zagrał już każdy z każdym, a po drugie przy zbyt krótkim okresie zbyt duży wpływ mają też wahania formy poszczególnych zespołów, w dłuższym częściowo to się wyrównuje. W sumie do powyższej wyliczanki dodałbym jeszcze ilu zespołom "udało się" wylecieć z górnej ósemki:
Kod:
2013/2014 - 2
2014/2015 - 1
2015/2016 - 3
2016/2017 - 2
2017/2018 - 0