Cytat:
źle
bo chodzi o lokalizację a nie obiekt
wszystko się wpieprza do centrum albo kompletnie bez planów:
5 biurowców przy Politechnice, 3 biurowce przy Placu Imbramowskim, biurowiec przy 29tej naprzeciwko Cmentarza, biurowce przy Matecznym i Wadowickiej, zabudowany osiedlem zabytkowy pas startowy w Czyżynach
infrastruktury zero, pozwolenia często niezgodnie z planem zagospodarowania itp itd
|
A w czym przeszkadzają te biurowce? Ściągnęły dużo pracodawców, rozwój miejsc pracy itp.
Zabytkowy pas startowy? Osiedle jest rozwiązane prawidłowo urbanistycznie natomiast miasto dało dupy głównie z uwagi na brak rozbudowy ul. Stella Sawickiego i stworzenia tam np. ronda czy innego rozwiązania poprawiającego przepustowość.
Tak swoją drogą to większość osiedla jest już zamieszkana, jeżdżę tam codziennie i jakoś nie widzę żeby były jakieś korki wielkie na wyjazdach czy wjazdach z osiedla.
A co do zabytkowości pasa.... Uważam, że pozostawienie fragmentu pasa od strony muzeum do stella sawickiego jest sensowne, fragment wystarczy do obsługi muzeum lotnictwa i imprez okolicznościowych. Ten drugi kawałek sięgał od Stella w stronę Huty, nie był używany przez nikogo. Ot betonowy pas na kilka kilometrów. Serio tak za tym tęsknicie?
Proszę o wykazanie, które pozwolenia były wydane niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i budynki wybudowano, bardzo jestem ciekaw. Mam nadzieję, że nie mylicie pojęć "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego", "planów zagospodarowania przestrzennego' i "warunków zabudowy".
Często podnosi się larum, że wydano pozwolenie na podstawie warunków zabudowy (bo dla danego obszaru nie ma planu zagospodarowania przestrzennego) i jest ono niezgodne przeznaczeniem ze studium kierunków. Czyja wina? Urzędnika? No nie, właśnie nie. Wina jest ustawodawcy, który nie nakazał tej konsekwencji. Czy w przeciągu ostatnich lat ktoś coś w tym temacie zmienił?
Drugi winny to rada miasta, która bardzo opieszale działa jeśli chodzi o uchwalanie planów zagospodarowania. Problem nie jest jednak w Krakowie większy niż w innych miastach, rzekłbym że nawet nie prezentuje się Kraków źle jeśli chodzi o % uchwalonych planów.