Wyświetl pojedynczy post
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9520
Stary 11.10.2018, 22:24
Wracając do rozmowy sprzed paru miesięcy ze starym dziadem.... Było kilka wymian zdań. Cytuję część z nich i odpowiedź min do starego dziada Pani prezes, dokładnie odowiedziała to samo co próbowałem wytłumaczyć staremu dziadowi....

stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Dzień dobry ,
Parę lat temu odszedłem z tego forum , dalej go czytałem ale teraz , w sytuacji kryzysu mojego ukochanego klubu postanowiłem "dać głos"
Czytam powyżej GBO który pisze że kibice też są odpowiedzialni za kryzys. Bo wywierali presję na zarząd że chcą pucharów . No i zarząd się ugiął i mamy to co mamy. Rany boskie . Zarząd jest od tego żeby podejmował RACJONALNE decyzje , przede wszystkim oparte na wielkości portfela . Jeśli w rodzinie jeździ się Skodą a dzieci krzyczą -ojciec to wstyd , kupuj Porsche ! I ten ojciec to robi , zadłuża się a potem komornik zajmuje mieszkanie to jest to wina dzieci? Nie , to skrajnie nieodpowiedzialna postawa ojca do tego doprowadziła !
Kibic zawsze będzie roszczeniowy i pragnący zwycięstw oraz sukcesów typu mistrzostwo czy puchary.
Ale zarząd musi być odpowiedzialny .
A wracając do kibiców to mimo ich zrozumiałej roszczeniowości oraz mimo podziałów jakie istnieją przez ostatnie dni zaobserwowałem ogromną aktywność , najczęściej w pozytywnym tego słowa znaczeniu . I dobrze , tak trzymać . Ale całkowicie zgadzam się z wczorajszym postem Regana . Drogi Zarządzie , przedstaw nam prawdę , jak jest . Od siebie dodam że chciałbym usłyszeć następujące rzeczy:
-jaki był bilans otwarcia przy przejęciu Wisły przez TS , jaka była wartość zobowiązań (z podziałem na wymagalne i w terminie) wobec zawodników , pracowników , czynszu za stadion , inne ( jeśli w innych znajdą się znaczące kwoty to poproszę o ich rozbicie i przypisanie do odpowiedniej kategorii)
-jaki jest stan na dziś , proszę o podanie zestawienia zobowiązań wg takich samych kategorii jak przy bilansie otwarcia
-ile wynoszą tzw zobowiązanie wewnętrzne , wynikające z rozliczeń z Telefoniką


Jak otrzymamy taką informację to będziemy mieli jasność sytuacji . Tak , będziemy mieli JASNOŚĆ.
Mimo że ta jasność najprawdopodobniej będzie BARDZO CZARNA .
Ale wtedy wszyscy ludzie dobrej wiślackiej woli się zmobilizują . I jeśli ta jasność będzie to jestem przekonany że ci roszczeniowi kibice przyjdą z pomocą !!! Ja sam deklaruję wpłatę paru tysięcy
Bo to kibice są jedynym pewnym aktywem Wisły . Pieniędzy z C+ w niższych ligach nie ma . Sponsorzy są niepewni . Nowego , wiarygodnego inwestora nie widać.
Więc drogi Zarządzie , zmień politykę komunikacyjną , stań przed nami , kibicami w prawdzie bo ta prawda wszystkim pomoże .
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Widzisz... robisz znów to samo co te dzieci ze skodą... Zarząd nie zrobi czegoś takiego, nikt o zdrowych zmysłach nie wyłozy kawy na ławy odnośnie takich rzeczy, tym bardziej, że wiele rzeczy jest spornych i wątpliwych. Klub nie zrobi czegoś takiego bo jakby wyszły jeszcze większe kwasy to nikt by do nas w życiu nie przyszedł pracować ... Proszenie o SZCZEGÓŁY jest właśnie takim strzałem w kolano...
Z wywiadu z Marzeną:

"Jak wyglądają finanse i plan klubu na najbliższe miesiące?
– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że były okoliczności w lipcu związane ze stadionem, które nadwyrężyły nasz i tak skromny budżet. Musimy zrobić wszystko, by go racjonalizować. Przed sezonem zrobiliśmy audyt. To była szybka piłka: ile nam braknie i kiedy? Proszę się oczywiście nie spodziewać, że wyniki tego audytu zostaną opublikowane. Działamy w realiach konkurencji i nie ma takiej możliwości, by nasi rywale poznali szczegółową sytuację klubu, która jest trudna i jeśli nie stanie się to i to, to będzie tak i tak. Poza tym nie do końca chcieć mogą tego nasi sponsorzy czy partnerzy. I nie tylko tego, bowiem w wielu rzeczach mają dużo do powiedzenia. Na przykład czy iść na rąbankę medialną w sprawie „Superwizjera”. Tutaj też ich zdanie było istotne."

Odpowiedz cytując