Wyświetl pojedynczy post
Knopers
Junior Member
 
Od: 08.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25680
Stary 11.10.2018, 04:14
Za dużo czepiania się Lisa tu czy w mediach. Perspektywiczny bramkarz, na którym można cos zgarnąć. Jeśli zagra parę takich spotkań, jak to derbowe, na pewno znajdzie się chętny. W szczególności patrząc na to jaka agencja go reprezentuje. Ostatni ich transfer do ligi włoskiej robi właśnie spora furorę, a i wcześniejsze też niczego sobie. Nic innego nie pozostaje jak życzyć Lisowi utrzymania takiej formy jak w ostatnim meczu.

Ogólnie na jego korzyść przemawiają dobre warunki fizyczne, dobra gra nogami, wydaje się, że dobra gra na linii, choć z lechem i jeszcze w jakimś meczu interwencje, po których wpadały bramki, wydawały się ciut, ciut spóźnione. Może być to wynikiem po prostu braku ogrania. Na przedpolu hmm, tu chyba na razie największy mankament, ale na plus to, że boi się podejmować decyzji i wychodzić do piłek. No i zapomniałbym, na duży plus wiek.

Dlatego też nie rozumiem, czemu nagle Buchalik miałby wskoczyć miedzy słupki. Miał 4 lata na pokazanie się i wszyscy wiedza, jakie to były 4 lata... Ostatnio co prawda złapał lepszą formę, ale to Buchalik, nigdy nie wiadomo. Zresztą odpowiednia rywalizacja na tej pozycji obecnie jest wskazana dla obu, a wydaje się, że właśnie taka jest.

Nie ma co pochopnie oceniać jakości piłkarskiej żadnego piłkarza. Widząc pierwsze mecze Pietrzaka łapałem się za głowę co on robi w Wiśle. Podania na 5 metrów do najbliższego niecelne, dużo strat i wgl nie przemawiało za nim nic, żeby go zostawić na dłużej w klubie, w dodatku kontuzja. A tu nagle okazuje się, że Rafał potrafi grać, co prawda lepiej z przodu niż z tyłu, ale potrafi. Wydaje mi się, że jeśli i utrzyma podobną formę, plus występy w reprze również będzie to zawodnik, na którym Wisła cos zarobi. Czas pokaże. Szkoda, że nie jest młodszy, bo np. taki Jaroszyński głównie wiekiem zapracował na transfer do Seria A.

To samo tyczy się Brleka, gość na początku nic nie grał. Kompletne nic. Udało mu się osiągnąć w Wiśle wysoka formie po pewnym czasie. Wisła na nim zarobiła, ale musiał być obdarzony bardzo dużym kredytem zaufania. Obecnie przepadł, a i jego powrót do Wisły nie był udany...

Wracając do kwestii potencjału, tu można wymienić szereg piłkarzy, którzy czekali dłuższy czas na odpalenie. Uryga (póki co w Płocku całkiem nieźle), Mączyński, Burliga, Kostal, wspomniany wcześniej Brlek. Na Aresnica trzeba było czekać bodajże pół roku, żeby się ogarnął. Gordan Bunoza. Ten to dopiero był kozak jak zaczynał. Bartkowskiego tez można wliczyć, w sumie przesiedział kawał czasu na ławie. W pewnym momencie zanosiło się, że odejdzie, a teraz solidny poziom ligowy. Dalej, Ondrasek...

Pozostaje trzymać kciuki za Wojtkowskiego, żeby i on się odnalazł. W paru meczach pokazał co dobrego ma do zaoferowania. Dynamiczny, z dobrym dirblingiem i przyspieszeniem, z całkiem fajnym przeglądem pola, ale niestety dobre mecze zdarzają mu się jak na lekarstwo (o ile gra...). Szkoda.

W sumie to chyba tyle. Po prostu nie podoba mi się pochopna ocena umiejętności Lisa zaledwie po paru meczach i pchanie na bramkę Buchala, po dwóch dobrych, gdzie trzeba mieć na uwadze to, ze w przeciągu 4 lat nie zagrał takich zbyt wielu... Jak inwestować to w Lisa, na Buchalu na 95% nic nie zarobimy.
Ostatnio edytowane przez Knopers : 11.10.2018 o godz. 04:39.
Odpowiedz cytując