Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 08.10.2018, 13:28
Tak, żeby zejść trochę z tematu kibicowskiego, moje trzy grosze odnośnie do wymiaru sportowego:
raindog napisał(a):Wyświetl post
Najważniejsze 3 punkty, ale ostatnio gramy słabo i chaotycznie. Brakuje płynnych akcji, masa strat przy wyprowadzaniu piłki. Podobnie, straciliśmy atut dobrego ustawienia się i przegrywamy bardzo dużo drugich piłek. Moim zdaniem, to nie jest problem grania na pół gwizdka. Po prostu tracimy umiejętność dobrego ustawiania się i wychodzenia do piłki.
To wszystko racja, z tym, że i tak na tle Cracovii wyglądaliśmy jak profesorzy.
Czy gramy słabo i chaotycznie? Czy brakuje płynnych akcji?

I tak i nie.

Gramy chaotyczne przy wyprowadzaniu kontr, słabo wtedy wychodzimy na pozycje i akcje nie są płynne. Ale i tak wychodzimy wtedy dużą liczbą graczy, zyskujemy przewagę liczbową i pozycyjną, ale robimy to szybko i... trochę na wariata.
Sprawia to, że większość akcji kończy się niepowodzeniem, chociaż i te, które jakoś dochodzą do pozytywnego końca są naprawdę groźne. Zaprzepaszczamy kontry po błędach i chaotycznym rozgrywaniu, ale liczba tych szybkich akcji powoduje, że choćby jedna na dziesięć musi skończyć się golem.

Natomiast jeśli wyprowadzamy akcję w ataku pozycyjnym, gramy w sposób bardzo opanowany, cierpliwy bezpieczny. Wtedy dobrze się ustawiamy i zaczynamy dominować, jak to było wczoraj w pierwszej połowie i dochodzimy do sytuacji bramkowych.
Ciekawie też i w urozmaicony sposób rozgrywamy większość stałych fragmentów. Brakuje nam ewidentnego lidera w środku pola. Basha jest bardziej defensywny, a Kort obniżył loty i słabo mu wychodzi rozgrywanie. Dlatego powstaje wrażenie chaosu i słabości z przodu.

Szymkowiak v.2.00 mile widziany
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując