rafalp_r22 napisał(a):

|
Nie napisałem, że wogóle, ale od tak sobie
|
Napisałeś, napisałeś... za drugim razem. Za pierwszym napisałeś:
Cytat:
|
TS nie może na chwilę obecną sprzedać tych terenów i nigdy nie będzie mógł tego zrobić.
|
ale rozumiem, że doczytałeś i zmieniłeś front, chwali się, że nie poszedłeś w zaparte.
Cytat:
|
- przeznaczenie tych terenów jest na działanie sportowe niekomercyjne
|
Nie wiem co dokładnie jest w umowie, ale podobno chodzi o działalność statutową TS. Tyle że TS jest też wpisane do rejestru przedsiębiorców i może prowadzić działalność gospodarczą.
Cytat:
|
Jeszcze raz powtórze - jedyne sensowne rozwiązanie na które się zgodzi miasto to spółka założona przez Wisle z inwesotrem dzięki któremu będzie przez kolejne lata finansowny TS. Co pokazał przykład Garbarni, wyszło jej to bardzo dobrze, a gdyby nie bzdurne prawo PiSu, to już budowałby się nowy stadion.
|
Garbarnia olała zdanie miasta, walnęła z deweloperem bloki pomimo przeznaczenia sportowego, a z miastem dogadywała się dopiero potem, przed sądem, metodą faktów dokonanych.
Cytat:
|
Ale w takich okoliczniosciach, nie ma szans żeby miasto na cokolwiek się zgodziło.
|
Miasto w epoce miłościwie nam panującego prezydenta otrzymało nieformalny tytuł "miasta przyjaznego deweloperom" i w tego typu przypadkach do tej pory wypracowało sobie praktykę pt. wydajemy deweloperowi pozwolenie na budowę, dopiero potem idziemy do sądu rozwiązywać użytkowanie wieczyste, przed sądem zawieramy ugodę, a na koniec, metodą faktów dokonanych, budowy tak czy inaczej powstają. Czyli wystarczy, że TS sprzedałaby tereny odpowiedniemu podmiotowi, wystarczy tylko, że sprzeda...