|
Przemyślenia piknika przy niedzielnym rosole:
1. Czy cała "afera" spowoduje spadek frekwencji ? Moim zdaniem - nie, ponieważ ludzie przychodzą na stadion obejrzeć dobry mecz w atmosferze, która w tej chwili jest najlepsza w PL i jest prawdopodobnie czymś zupełnie nieznanym w wielu zagranicznych ligach (tzn dużo ludzi na trybunach, doping bez bluzgów na wszystko i wszystkich, brak racowisk - ok, to dopiero od tego sezonu, ale naprawdę to się ludziom podoba). Dodając do tego niesamowite wyniki i zaangażowanie nas, Kibiców we wzrost frekwencji - nie obawiam się, że średnia liczba ludzi na trybunach spadnie nam nagle do <10.000.Będą mecze, na których pojawi się nas mniej niż wczoraj, ale nie będziemy mieli odpływu ludzi od Klubu.
2. Kwestia sponsorów - jeśli na mecze będzie przychodzić średnio 15k+ ludzi, to sponsorzy i tak się pojawią. Musimy pamiętać, że Wisła nie jest klubem, który nagle zacznie grać z logo - dajmy na to - BMW na koszulkach - nie ta liga, nie ten potencjał itp, ale za chwilę mało kto będzie pamiętał o paszkwilach TVN (prosta sprawa - większość moich znajomych nawet nie wiedziała o opadach liści na (l)egłej, więc tutaj też rozejdzie się po kościach) i sponsorów zacznie przyciągać Magia R22. Sponsorzy będą po prostu wymagać pełnych sprawozdań z wykorzystanych środków i tyle. Jednym z takich sponsorów powinni być Sociosi, w których pokładam wielką nadzieję.
3. Czy Klub powinien być bardziej transparentny ? IMHO - to powinno być oczywistością, bo wtedy znacznie trudniej o wszelkie pomówienia. Trzeba tylko pamiętać o jednej rzeczy - transparentność jedno, a informacje o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania bądź co bądź spółki akcyjnej to drugie.
4. TVN nie oglądałem i nie oglądam, ale zakładam, że skoro były tam jakieś treści "superwstrząsające", to rozumiem, że wkrótce Szymon J. zgłosi stosownym organom ścigania wszelkie nieprawidłowości - bo tak to powinno w praworządnym państwie wyglądać. A jakoś jestem dziwnie spokojny, że do tego nie dojdzie.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
|