Pulpet napisał(a):

Cześć, pytanie na wykazanie się dla znawców ;-)
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jaką średnią cenę jednostkową biletu można przyjąć na jednego kibica. Mamy różne ceny na różne sektory, różne zniżki, są darmówki itp.
Żeby wyliczyć przypuszczalny przychód z meczu to przez jaką kwotę należałoby pomnożyć liczbę widzów? Jak sądzicie? 30zł? może 35? więcej?
|
pamiętaj, że klub ma kasę również cateringu (jakiś tam %) do tego dochodzą bilety VIP i karnety, za które kibice płacą z góry za cały sezon lub rundę i tu cena biletu też jest niska.
Ja bym proponował odliczyć +/- 3000 karnetowiczów a resztę mnożyć jako 45 zł (Catering i VIP).
Najwięcej biletów sprzedaje się na najdroższe E