Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9188
Stary 11.09.2018, 11:57
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
t jak Wisła była w stanie spłacić pewne rzeczy ponad stan, to znaczy, że ten dług w jakimś zakresie się pomniejszył (może zmieniła się jego struktura).
Ale właśnie to jest klucz do oceny - czy Wisła faktycznie spłacała coś "ponad stan", czy po prostu spłacała jedne zobowiązania kosztem niespłacania innych.
Przykładowo: masz 1 mln zł zaległych zobowiązań i 1 mln zł bieżących wynagrodzeń dla zawodników, a w kasie 1 mln zł. Wcześniej planowałeś, że pieniądze przeznaczysz w połowie na zaległości i w połowie na pensje albo w ogóle w całości na pensje. Nagle zapada decyzja, że chcesz dostać licencję na puchary i musisz spłacić całość zaległości powstałych przed dniem X - przeznaczasz więc cały milion na ten cel. I owszem, te zaległości się zmniejszają, ale w ich miejsce powstają nowe, wobec zawodników. Czyli dalej masz 1 mln zł długu, tyle że wobec kogoś innego, nie spłaciłeś nic "ponad stan".
(ten milion to oczywiście tylko przykład)
Odpowiedz cytując