funkykoval napisał(a):

|
Te same przepisy, które zastosowano w przypadkach Genkowa, Jovanicia etc. Kwestii rozliczeń kontraktowych nie regulują przepisy PZPN tylko prawo cywilne.....
|
O tym pisalem wyzej. To reguluje prawo cywilne. A Carillo musiał złozyc WZ zeby zgodnie z prawem móc mieć roszczenia wzgledem klubu. W innym przypadku sąd go potraktuje tak jakby rozwiązał kontrakt bez powodu
szprotson napisał(a):

|
a czy wtedy nie stosujesz art 476 KC?
|
Bez wystawienia WZ sad potraktuje go w taki sposób, że zerwał kontrakt bez ważnego powodu. Roszczenie 3 miesieczne nie jest samo w sobie powodem do zerwania kontraktu, dochodzenja roszczeń, odszkodowań itd. Wcześniej należy złożyć zawiadomienie do zapłaty tak robi każdy podmiot przed tym jak wystąpi na drogę postępowanka sądowego. Jak kiedyś dostaliście mandat i nie zapłaciliście to wiecie jaka jest procedura. Bez tego wezwania żaden podmiot nie odzyska pieniędzy, tak samo jest w tym przypadku.