s1mone napisał(a):

Tylko, że za czasów PBB dzielono punkty w rundzie finałowej.
Jakby ich nie dzielono to by spokojnie się utrzymało, mimo katastrofalnych wyników w kluczowej części sezonu.
Tak samo średnia arytmetyczna na mistrzostwo i puchary wg AC jest nieaktualna. Zawyżają ją kluby z lat wcześniejszych, a od paru ostatnich sezonów mistrz ma lub prawie ma 2 punkty w meczu. Obecnie punktowanie z siłą 2 pts / mecz niemal gwarantuje walkę o mistrzostwo w naszej kopanej.
|
Ta, ale 14 Górnik Łęczna miał też 39 [24(31)] punktów. Zgodnie z regułami 3 rundy Podbeskidzie byłoby wyżej niż Łęczna. Ale ciężko mówić, że 39 punktów było w tamtym sezonie bezpieczne.