Przerażające są i inne sprawy, na które codziennie nie każdy zwraca uwagę. Jak się człowiek zmusi, i poświęci 5-6 godzin na pewną analizę, to łapie dołka.
Proponuję zabawę dla cierpliwych:
Wypisz wszystkich obcokrajowców w Ekstraklasie.
Wyodrębnij tych, którzy grają bez paszportu EU.
Ogarnij ich kanadyjkę uwzględniając czas, który spędzają na boisku.
Ogólnie jeśli chodzi o ligę:
Sprawdź średnią celnych podań w każdej kolejce, oraz ilość strzałów na bramkę które skonfrontujesz z ilością celnych strzałów.
Zrozum że te liczby to tylko na poletku rodzimych rozgrywek.
Na koniec sprawdź ceny biletów, zarobki zawodników, powiązania managerów...
Jest tego jeszcze trochę, ale to wystarczy, byś miał tego ....a dość.
Nie ma co porównywać tego do przeszłości.
Taka Legia Pisza i Podbrożnego, Wisła Frankowskiego i Żurawskiego, czy nawet Groclin Mili i Rasiaka to by taką ligę wciągnęła nosem, przetrawiła i wydaliła w pierwszych 15 minutach. Jednak inne czasy, inne style...

Naszą piłkę toczy rak, i pewne komórki trzeba natychmiast wyciąć bo później nie będzie czego leczyć.
Pewne zmiany i to drastyczne to już nie możliwość, a obowiązek.
PS: Ktoś wie jaki budżet ma Górnik Zabrze? To kolejna patologia tej ligi.