wiesniak842 napisał(a):

|
"Zapiski oficera armii czerwonej" Piaseckiego
|
Doskonała jest.
Zabawna jest też ta książka, w której Piasecki opisuje historię diabła strąconego na ziemię przez szatana, któremu tak się spodobało w stalinowskiej Rosji/bierutowskiej Polsce (nie pamiętam - sorry), że nie chce potem wrócić do piekła.
No i sam Piasecki b. ciekawa postać.