Karherop napisał(a):

Taka ciekawostka z Anglii. Tam poza topowymi spotkaniami na żywo w tv nie zobaczysz żadnej drużyny. To jeden z powodów dla których na każdym stadionie Premier League mamy komplet. Jedynym sposobem na zobaczenie ukochanej drużyny jest stadion..
U nas tymczasem każdy mecz puszczamy na żywo. W ilu ligach jest tak samo? Poważnych ligach?
|
Mylisz się. Nie można oglądać jedynie sobotnich gier pomiędzy 14:45 i 17:15. Jest to tzw. 3 pm blackout i obowiązuje też na niższych szczeblach. To reguła, która ma pół wieku już.
Sky razem z BT pokazują mniej więcej 60% wszystkich spotkań Premier League, na żywo. Dodatkowo, do dodanych 2 sezony temu piątkowych spotkań, teraz dołączą śródtygodniowe, a także będzie w sobotę wieczorem pokazywana część hiciorów.
Zapełnienie stadionów w Anglii wiąże się z dobrym poziomem i w miarę wyrównaną ligą. Chodzenie na mecze to ważna część kultury.
Co do twojego pytania na końcu, La Liga jest puszczana na żywo.
Generalnie temat frekwencji jest wałkowany na tym forum do porzygu od lat, a wiadomo co sprzyja wypełnianiu stadionów; dobry poziom, wyniki, przeciwnik, walka o coś.