rafalp_r22 napisał(a):

Ale nie zapominaj ze jak sie jest w grupie spadkowej to wbrew pozorom roznice nie są wielkie (pomijajac ranking hisotryczny) to za 2017/2018 Wisła będąca na 6 miejscu dostała za biezacy sezon 2,2mln, parchy za 9 miejsce dostalie 1,5mln + 0,3mln solidarity payment za bycie w grupie spadkowej. A będac w grupie spadkowej moglibysmy mieć 4 mecze u siebie + mecz z parchami. Więc finansowo różnica wielka by nie byłaby taka roznica
Tu jak coś link do podziału: http://www.polsatsport.pl/bin/fc7f8c...42da8cc302.png
|
I to jest takie właśnie .......enie, że popatrzyłeś globalnie na tabelkę i się okazało, że dostaliśmy raptem 400 tys. więcej od żydów. Teraz zobacz, że dzięki temu, że obroniliśmy 6 miejsce, zagwarantowaliśmy sobie taką samą kwotę wynikającą z rankingu historycznego, czyli o 700 tys. więcej na start od żydów w tym roku.
Popatrz sobie jak bardzo poleci budżet Lechii w dół dzięki 13 miejscu - za sprawą 4 miejsca na koniec 2016/17 dostali 2,8mln w ramach rankingu historycznego, a za aktualne osiągnięcie ledwie 670k, czyli ponad 4x mniej. Gdyby teraz znowu byli tak nisko, dziura w budżecie o wartości dwóch baniek może być nie do zasypania.
Strasznie żal, z perspektywy czasu, że ten mecz z żabolami nie wyszedł. Było to łącznie warte prawie 1,7 mln zł.